sandały, sandały damskie

Jak wybrać sandały?

Jak wybrać sandały?

Wybranie odpowiednich butów na lato nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się sandały. Nie wszyscy jednak mają świadomość czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Jak wybrać najlepsze sandały?

Sandałami można nazwać praktycznie wszystkie letnie buty, które mają odkryte palce, odkryte albo zakryte pięty. Stopy powinny w tego rodzaju butach odpocząć. Należy zatem zdecydować się na wygodne sandały bardzo wysokiej jakości. W przypadku, gdy stopy danej osoby będą wrażliwe, rekomendowany jest zakup obuwia z delikatnych i naturalnych surowców. Bardzo istotne znaczenie będzie zatem miała właściwa jakość wykonania butów. Styliści rekomendują sandały z paseczkami na piętach. Człowiek nie zostanie wtedy narażony na bolesne odciski. 

Ponadto w celu zapewnienia pięcie idealnego komfortu, można postawić na zakup sandałów z całkowicie odkrytą piętą. Obecnie na rynku zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć bardzo dużą liczbę świetnie prezentujących się sandałów, które zagwarantują ogromny komfort stopie. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji rekomendowane jest zastanowienie się do jakich sytuacji będą używane buty. 

Jakie kolory wybrać?

W najbliższym sezonie moda powinna nawiązywać do lat 70 – tych, co wiąże się z pomieszaniem faktur, wzorów i kolorów. Świetnym rozwiązaniem będzie również zakup sandałów w stylistyce etno, gdzie dominować będzie pomarańcz, beż, brąz i lazur. Można również zdecydować się na różnego rodzaju krateczki czy kratki. Z kolei dla zdecydowanie bardziej odważnych przedstawicielek płci pięknej polecane są odcienie czerwieni, złota i srebra. 

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Styliści rekomendują kierować się indywidualnymi preferencjami przy wybieraniu koloru sandałów. Osoby, które bardzo cenią sobie klasyczne rozwiązania, powinny wybrać obuwie w czarnym kolorze. Jak wiadomo klasyczne modele są zawsze w modzie. Z kolei ludziom, dla których na pierwszym miejscu jest wygoda, polecane są buty na płaskiej podeszwie. Przedstawicielki płci pięknej wyjątkowo kobieco będą wyglądały w sandałach połączonych z dłuższą zwiewną sukienką. Należy również pamiętać, aby nie decydować się na zakup obuwia o rozmiar większego albo mniejszego. Sandały muszą pasować zarówno do długości, jak i szerokości stopy. 

Warto jednak pamiętać, że zdecydowanie najlepszym dodatkiem do letnich butów będą wypielęgnowane stopy. Jeżeli będą one właściwie wyeksponowane, mogą okazać się ogromnym atutem. Rekomendowane jest zatem przed rozpoczęciem się sezonu letniego koniecznie zadbać o estetykę stóp.